Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel ZayıflamaBölgesel kilolar kişilerin gün içerisinde hareketsiz kalmalarına ve genellikle dengesiz beslenmelerine bağlı olarak ortaya çıkan, istenmeyen türde, vücudun bazı bölgelerinde diğer bölgelere oranla daha fazla yağ kütlesi birikmesiyle oluşan kilolardır. Başta kadınlar olmak üzere erkekler için de büyük problem oluşturmaktadır. Bu sebeple bölgesel yağlanma vücudun çirkin ve orantısız bir yapıya bürünmesine ve kişilerin kendilerini kötü hissetmelerine sebep olur.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Bölgesel kilolardan kurtulmanın önerilen tek yolu bölgesel zayıflamadır. Ancak spor, bantlar, jeller, kremler ve ilaçlar uzun ya da kısa vadede kişiye bazı olumlu sonuçlar verebilir. Genellikle önce cerrahi bir müdahale ya da ilaç tedavisi önerilirken daha sonraki dönemlerde egzersiz ile vücudu şekle sokma ve form sağlama amaçlanır. Kişinin vücut yapısına ve hormonal dengesine göre farklı te4davi yöntemleri uygulanır.

Bölgesel zayıflamada kullanılan yöntemler:

Liposuction (liposakşın): Vakumla yağ aldırmaya dayanan bir yöntem. Kalça, bacak ve basen bölgesine yapılabilen uygulamanın kişinin birkaç gün sonra normal hayatına dönmesini sağladığı bilinir. Metal borular yardımıyla yağ çekimi yapıldığı için kişi anestezi ile uyutulur.

Karboksiterapi: Vücutta kilo kaybının gerçekleşmesi istenilen bölgeye karbondioksit gazı enjekte edilir. Kan akışı hızlandırılarak yağlar vücut içerisinde yakılır.

Ultrashape: Cerrahi işlem içermeyen bu tedavide birkaç saat içerisinde 4-5 cm incelme sağlanır. Yağlar ultrason yardımı ile yok edilir.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Lipoliz: Daha çok yağ kitlelerini eritmek için yapılan bu yöntemde doğum sonrası kiloları, kol ve bacak yağları yakılır. Doktor kontrolünde gerçekleştirilen seanslarda iğne ile ilaç tedavisi uygulanır.

Mezoterapi: Genellikle selülit tedavisi için kullanılan mezoterapi sertleşen yağ hücrelerini parçalayarak ciltte oluşan pürüzleri giderir. Sonrasında yağlar yakılarak bölgesel incelme sağlanır.

Ultrakavitasyon: Cerrahi bir yöntem olmayan ultrakavitasyon ultrason yardımı ile bölgesel yağlanma ve selülitle savaşma yöntemidir. Cildin yüzeyine yayılan ultrason yağ dokusuna ani basınç uygular ve yapılarını bozar. Bu yolla serbestleşen yağlar kaslarda yakılarak ya da üriner sistem ve karaciğer yoluyla vücuttan atılırlar.

Bölgesel Zayıflama Hareketleri Nelerdir?

Aşırı bir kilo sorunu olmayan insanlar için cerrahi müdahale yerine önerilen yöntem spor ve egzersiz ile bunlardan kurtulmasıdır. Özellikle kadınların göbek, karın, kol ve bacak bölgelerinde biriken yağlardan kurtulmak için uygulayabilecekleri bu hareketler, düzenli diyetler ile kilo vermeyi kolaylaştırırlar.

 • Koltukta dip hareketi: İki koltuğu birleştirip ayaklarınızı karşı koltuğa uzatın, vücudunuzu aşağı yukarı hareket ettirin. Böylece kol, karın ve göğüs kaslarınızı çalıştırmış olursunuz.
 • Ayaklar yukarıda şınav: Koltuğa ayaklarınızı uzatın ve şınav pozisyonu alın. Belinizi bükmeden şınav çekin. Göğüs, kol, omuz ve karın kaslarınızı çalıştıracaksınız.
 • Ayaklar bükülü mekik: Yere uzandıktan sonra ayaklarınızı bükerek mekik çekin. Üst karın, ön bacak, ayak bileklerinizdeki kaslar çalışacak.
 • Karın stebi: Sırt üstü uzanın, iki bacak yere paralel şekilde ayakları havaya kaldırarak sırayla göğsünüze yaklaştırın.
 • Yerde dans: Ayaklar açılır ve eller açık pozisyonda öne eğilerek sırayla parmak uçlarına temas edilir.
 

Fotoğrafçılık Kursu
Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Kampanyaları görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

Anket
Diyetisyen seçerken sizin için en önemli unsur nedir?
 
Dans Ederek Zayıflama
SSS
Diyetisyen Seçerken Dikkat Edilmesi GerekenlerDiyetisyen Seçerken Dikkat Edilmesi GerekenlerHasta olan veya hastalık belirtileri gösteren herkes...
Kalori Yakmanın YollarıKalori Yakmanın YollarıAşırı kilolu veya normal kilodaki bireyler kalorinin önemini kavrayamadıkları...
Kimler Diyetisyene Gitmelidir?Kimler Diyetisyene Gitmelidir? Hasta olan veya hastalık belirtileri gösteren herkesin, büyük olasılıkla, yeterli...
Metabolizma Hızınızı Nasıl Yükseltirsiniz?Metabolizma Hızınızı Nasıl Yükseltirsiniz? Metabolizma Türkçesi özüştürme, özüştürüm olan...
Diyet Yaparken Dikkat Edilmesi GerekenlerDiyet Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler 1. 1 günde 3 kilo diyet listesi, 1 ayda 10 kilo diyet listesi,
Çalışan Kadınlar İçin Diyet ListesiÇalışan Kadınlar İçin Diyet Listesi Bir iş yerinde masa başında mı çalışıyorsunuz?
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 8 konuk çevrimiçi
Son Yorumlar
 • merve nur
  arkadaşlar bursa da bildiğiniz iyi bir diyetisyen var mı? devlet hastansınde gttım an... Devamı
 • Gulay Erdogdu
  Rica etsem, Diyetisyeninizi n iletişim bilgilerini ya da en azından adını soyadı biz... Devamı

Seo
Seo Fiyatları

Diyet
Diyet
Tıbbi ya da estetik nedenlerle belli yiyeceklerin tüketilmesini içeren beslenme.
Diyetisyen
Diyetisyen
Sağlıklı ve dengeli bir yaşam için uygulanacak diyet ve beslenme konusunda uzman kişi.
Metabolizma hızı
Metabolizma hızı
Organizmanın yaşamını sürdürülmesi sırasında oluşan kimyasal olayların toplamıdır.
Liposuction (liposakşın)
Liposuction (liposakşın)
Metal borular yardımıyla yağ çekimi vakumla yağ aldırmaya dayanan bir yöntem.
Obezite
Obezite
Yağ oranının yetişkin erkeklerde %12-15’ten, yetişkin kadınlarda %20-27’den fazla olmasıdır.
طراحی سایتسئو سایتمیزبانی وبسرور مجازیهاست پربازدید
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Diyetisyenler © 2012
Türkiye'nin En İyi Diyetisyenleri